Průzkum: dvě třetiny Čechů si přejí vydání Babiše ke stíhání v kauze dotací na farmu Čapí hnízdo

Dvě třetiny Čechů si myslí, že by Poslanecká sněmovna měla znovu vydat Andreje Babiše z hnutí ANO k trestnímu stíhání. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas. Policie viní Babiše z dotačního podvodu v kauze farmy Čapí hnízdo. Podezřelý je s ním i 1. místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. Sněmovna se k rozhodování dostane až v příštím roce. Oba politici vinu odmítají.

Exkluzivně Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvě třetiny Čechů si myslí, že by Poslanecká sněmovna měla znovu vydat Andreje Babiše z hnutí ANO k trestnímu stíhání. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas. | Zdroj: Český rozhlas

„Proč jsem nechtěl říci jména akcionářů? Protože jsem nechtěl ohrozit moje děti,“ vysvětloval Babiš už loni na mimořádné schůzi sněmovny. Poslance ale tehdy nepřesvědčil. Letos v září ho vydali ke stíhání.

Průzkum: Babiš by měl pokračovat jako premiér i v případě, že vláda nezíská důvěru, myslí si 44 procent lidí

Číst článek

Po říjnových volbách ale získal Babiš poslaneckou imunitu znovu. Noví poslanci se teprve rozhodují, jak budou hlasovat. Premiér Babiš a šéf poslaneckého klubu Faltýnek budou celou kauzu vysvětlovat mandátovému a imunitnímu výboru 9. ledna 2018. Den na to pak bude vláda žádat sněmovnu o vyslovení důvěry.

Nejisté znovuvydání Babiše a Faltýnka. Pro zvedne ruku 91 poslanců, klíčové budou hlasy Okamury a spol.

Číst článek

Jasno mají naopak občané. Dvě třetiny dotázaných lidí si přejí vydání Babiše. Ukazuje to aktuální průzkum agentury Median pro Český rozhlas.

„Pro zbavení imunity a vydání jsou nejvíce lidé do 60 let, lidé s maturitou a lidé z větších měst,“ řekl Radiožurnálu sociolog Medianu Přemysl Čech. 

Evropský úřadu pro boj proti podvodům OLAF už ukončil vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, potvrdil to sám úřad. Výsledek zatím nezveřejnil.

Výzkumu se 14. a 15. prosince zúčastnilo přes 1000 lidí.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme