Průzkum: Mezi největší problémy Andreje Babiše patří podle lidí rozdělování společnosti a střet zájmů

Jak po pondělních zjištěních vnímají lidé premiéra? Více než polovina lidí souhlasí, že se díky němu zlepšil výběr daní a že zlepšil ekonomickou situaci země. Mezi jeho největší problémy podle respondentů patří rozdělování společnosti, to, že je jako politik a podnikatel ve střetu zájmů a že ovlivňuje média. Myslí si to více než polovina lidí, jak vyplývá z průzkumu Medianu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Median také zjišťoval, jak vnímají Andreje Babiše voliči jednotlivých stran | Zdroj: Median

„Voliči ANO hodnotí Andreje Babiše dle očekávání velmi pozitivně, 36 procent souhlasí, že je ve střetu zájmů a podle 48 procent z nich rozděluje společnost. Tato negativa jsou ale překryta vnímanými pozitivy v oblasti ekonomické efektivity vládnutí,“ uvádí Median.

Průzkum: Většina Čechů si myslí, že nová odhalení v kauze Čapí hnízdo budou mít vliv na politickou situaci

Číst článek

Oslavy 17. listopadu

V sobotu Česká republika slaví Den boje za svobodu a demokracii. Většina lidí si podle průzkumu společnosti Median nemyslí, že by oslavy vygradovaly vývoj v kauze Čapí hnízdo. Téměř polovina odpovídajících je ale toho názoru, že se v rámci oslav budou organizovat pochody proti Andreji Babišovi, nebo za jeho podporu.

Nová zjištění v kauze Čapí hnízdo mohou přinést i vládní nebo politické změny. Na nich podle lidí může nejvíce vydělat pravicová opozice, myslí si to téměř třetina. Dále mohou změny nahrát těm, kteří chtějí korumpovat politiky a úředníky (22 %) nebo demokracii v Česku (15 %).

Více než polovina respondentů má z případných změn obavy. „Silněji tyto obavy vyjadřují voliči levice a ANO, ale do jisté míry je sdílí i okolo 45 % voličů ostatních stran,“ uvádí Median.

Rozhovor s Andrejem Babišem mladším zveřejnil server Seznam Zprávy v pondělí v podvečer. Průzkum udělala společnost Median v úterý a ve středu. Zúčastnilo se ho 1015 respondentů starších 18 let.

Myslíte si, že nová zjištění v kauze Čapí hnízdo ovlivní průběh oslav 17. listopadu? | Zdroj: Median

Dominika Kubištová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme