Průzkum: Nejdůvěryhodnějším zdrojem informací o koronaviru jsou experti, nejméně lidé věří Babišovi

V souvislosti s informacemi o covidu-19 důvěřuje nejvíce Čechů expertům a epidemiologům, jsou to více než tři čtvrtiny. Nejméně naopak premiérovi Andreji Babišovi (ANO), jeho informacím důvěřuje 36 procent lidí, vyplývá z průzkumu Kantar CZ, který zveřejnila Česká televize. Za epidemiology následují Český rozhlas a Česká televize, jejichž informacím důvěřuje 69, respektive 68 procent lidí. Hlavní hygienička Jarmila Rážová má důvěru 67 procent.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš je pro lidi nejméně důvěryhodným zdrojem informací o covidu | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Informacím, které poskytuje ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), který byl do funkce jmenován 21. září, důvěřuje asi polovina občanů, konkrétně 52 procent.

Hamáček: Situace by byla lepší, kdyby se 1. září neotevřely školy. Šlo o silný zdroj šíření nákazy

Číst článek

V porovnání s premiérem je ale podle analytika Kantar CZ Pavla Ranochy propastný rozdíl mezi tím, jak tomu, co říkají, důvěřují voliči jednotlivých politických stran.

„Zejména je to vidět u pana premiéra Babiše, tomu důvěřuje 88 procent voličů hnutí ANO, u voličů ČSSD, KSČM je to zhruba někde kolem poloviny a u voličů opozičních stran jenom asi 15 procent,“ podotkl.

Více než premiérovi důvěřují lidé i informacím ostatních rozhlasových stanic (51 procent), internetovým zpravodajským serverům (45 procent) a zpravodajství jiných televizí (42 procent).

Průzkum se uskutečnil od 21. září do 9. října a zúčastnilo se ho 1200 respondentů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme