Polovina Čechů nečeká další distanční výuku, ukázal průzkum. S testováním žáků souhlasí dvě třetiny lidí

Přibližně 53 procent dospělých lidí v Česku už nepočítá s další distanční výukou žáků a studentů. Ukázal to průzkum společnosti Median pro Radiožurnál, kterého se v posledních dvou týdnech zúčastnilo 1025 respondentů. Naopak 39 procent lidí výuku na dálku očekává i v letošním školním roce. Více než polovina lidí ji navíc hodnotí jako neúspěšnou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za největší problém distanční výuku považují Češi přenášení zodpovědnosti na rodiče (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

S výukou na dálku i letos počítá bezmála polovina lidí ve věku od 18 do 29 let a také zaměstnanci.

Průzkum: Češi nemají vyhraněný názor na stažení spojeneckých vojáků z Afghánistánu

Číst článek

A kdo obnovením distanční výuky naopak nečeká? „V 63 procentech případů jsou to podnikatelé, v 63 procentech voliči Trikolory a v 61 procentech případů voliči SPD,“ řekl Radiožurnálu ředitel společnosti Median Přemysl Čech.

Více než polovina respondentů, konkrétně 56 procent lidí, pak hodnotí dálkovou výuku jako neúspěšnou. Spokojená s ní je třetina rodičů.

„34 procent žen a pouze 30 procent mužů distanční výuku hodnotí dobře. Zajímavá je i souvislost, že voliči ANO ve výrazně vyšší míře, na úrovni 49 procent, distanční výuku hodnotí jako úspěšnou,“ doplnil Přemysl Čech.

Průzkum společnosti Median k distanční výuce během epidemie koronaviru | Zdroj: Median pro Český rozhlas

Neúspěch výuky na dálku vnímají hlavně voliči Trikolory, zelených a také příznivci SPD a KSČM. Nejkritičtěji k ní také přistupují lidé ve věku od 18 do 29 let.

Za největší problém distanční výuky považují Češi přenášení zodpovědnosti na rodiče. Jde hlavně o zaměstnance a lidi ve věku od 30 do 44 let.

Přenášení odpovědnosti za výuku na rodiče jako největší negativum | Zdroj: Median pro Český rozhlas

Testování žáků

Naopak s testováním dětí na začátku školního roku souhlasí dvě třetiny Čechů – jde hlavně o voliče sociální demokracie, komunistů, hnutí ANO a koalic Spolu i Piráti a STAN. Proti testům jsou nejčastěji voliči Trikolóry.

„Proti tomu, aby se žáci netestovali při příchodu do školy, jsou ve vyšší míře podnikatelé, ve 42 procentech případů. Podobné zamítavé stanovisko nalézáme mezi voliči Trikolory a SPD,“ dodal Přemysl Čech.

Souhlasí Češi s testováním žáku na začátku školního roku? | Zdroj: Median pro Český rozhlas

Barbora Kladivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme