Průzkum: Na Zlínsku ubývají voliči všem stranám

Vítězství sociálních demokratů se sedmadvaceti procenty, druhá ODS s odstupem šesti a půl procent, třetí komunisté se ziskem jedenácti a půl procenta hlasů. Takový volební výsledek předpokládá bleskový průzkum agentur SC&C a STEM ve Zlínském kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nováček | Foto: Miroslav Chnurik

Hranici pěti procent by překročily ještě další tři strany a to s velmi vyrovnaným ziskem - Věci veřejné, KDU-ČSL a TOP 09. Jejich podíl se ve volebním modelu pohybuje od deseti a půl do devíti a půl procenta hlasů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komentátor Radiožurnálu Petr Nováček v poledních Ozvěnách dne

Ve srovnání s průzkumem SC&C a STEM na Zlínsku pro Českou televizi před třemi týdny, posílila ČSSD i ODS shodně o 2,5 procenta a TOP 09 ztratila téměř dvě procenta.

Komentátor Radiožurnálu Petr Nováček ale připomněl, že se pohybujeme v rámci statistické chyby, která je u velkých stran kolem tří a u malých okolo dvou procent. Zajímavější je podle něj srovnání s volbami v roce 2006.

„Tehdy zvítězila ČSSD s 33,28 procenta hlasů, dnes je to tedy o šest procent méně. ODS získala v roce 2006 31,68 procent, což je méně dokonce u 11,5 procenta. Méně mají v průzkumech i KDU-ČSL a Strana zelených,“ uvedl Nováček.

Bašta lidovců

Narozdíl od jiných krajů v tom Zlínském tolik neboduje TOP 09, před touto stranou se umístily nejen ČSSD a ODS, ale také KSČM, Věci veřejné a KDU-ČSL. Podle Nováčka je to tím, že Zlínsko je známá bašta lidovců.

„Už polistopadový předseda KDU-ČSL Josef Bartončík pocházel ze Zlínska. Ze stejného kraje jsou i dva známí lidovečtí poslanci Michaela Šojdrová a Ludvík Hovorka. Jinými slovy TOP 09 tu lidovcům mnoho příznivců neubrala,“ myslí si Petr Nováček.

Igor Maňour, Petr Nováček, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme