Alkohol nakupuje na Silvestra devět z deseti Čechů. Za poslední den roku utratí v průměru 2000 korun

Devět z deseti Čechů nakupuje na Silvestra alkohol. Vedle nákupu potravin je alkohol položkou, za kterou Češi utrácejí poslední den roku nejvíce. V průměru je Silvestr stojí 2000 Kč. Vyplývá to z průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro úvěrovou společnost Profi Credit.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rum, tuzemák (ilustrační foto)

Devět z deseti Čechů nakupuje na Silvestra alkohol. (ilustrační foto) | Foto: Jozef Jakubco/SME | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Silvestr se letos v Česku chystá slavit 80 procent dospělé populace. Nejpopulárnější je u věkové skupiny 18 až 24 let, kde záměr slavit ho deklarovalo 94 procent respondentů. S rostoucím věkem atraktivita silvestrovských oslav klesá.

Tři čtvrtiny Čechů odmítají volný prodej zábavní pyrotechniky. Zneklidňuje podle nich zvířata a je hlučná

Číst článek

Utrácet budou Češi letos především za nákup potravin (91 procent) a alkoholu (90 procent). V menší míře pak za zábavní pyrotechniku (44 procent) a silvestrovské dekorace (40 procent). „V průměru se za tyto položky chystají letos utratit přibližně 2000 korun, což je stejná částka jako v loňském roce,“ uvedl generální ředitel Profi Creditu Pavel Klema.

Bez alkoholu se neobejde žádný silvestrovský večírek. Téměř polovina (46 procent) respondentů uvedla, že se s nákupem vejde do 500 korun. Ovšem 15 procent připustilo, že za něj utratí až 3000 korun.

Slavit příchod Nového roku v restauraci či klubu se chystají čtyři procenta dotázaných. Nízký je i podíl těch, kteří na přelomu roku vyrazí na dovolenou do hor či k moři (tři procenta).

Češi se většinou chystají poslední večírek roku strávit v kruhu svých nejbližších. Více než polovina (56 procent) jich bude doma a další čtvrtina míří na návštěvu ke své rodině či přátelům. Část (12 procent) ještě nemá plán a bude se rozhodovat na poslední chvíli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme