Průzkum TI: Neetické jednání se v byznysu vyplácí

Neetické jednání se v České republice podle dnes zveřejněného průzkumu Transparency International rozhodně vyplácí. Většina dotázaných je přesvědčená, že neetické jednání v byznysu představuje konkurenční výhodu. Ten, kdo pomocí korupce získá pro firmu výhodu, se pravděpodobně dočká tichého souhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, úplatek | Foto: Radio Praha

Naprostá většina dotázaných manažerů se shoduje v tom, že pokud je neetickým jednáním poškozena firma, měl by být vyvozen postih. Ale pokud firma z korupčního chování svých zaměstnanců profituje, je to celkem v pořádku.

Výzkum českého korupčního chování prováděla agentura letos v září ve větších městech republiky mezi manažery středních a velkých firem. Vyplývá z něj, že tolerance neetických postupů roste, čím víc je boj o zakázku existenční otázkou pro firmu.

Přesto se podnikatelské prostředí v České republice pomalu zlepšuje, ale nedosahuje takové kvality jako v původních zemích Evropské unie, dokládají výzkumy.

Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme