Průzkum: ANO má drtivý náskok, druzí by skončili komunisté. Ztrácí koalice lidovců a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní ovládlo hnutí ANO s 32,8 procenta před KSČM, která by získala přes dvanáct procent. Obě strany si polepšily stejně jako ODS s téměř 10 procenty. Oslabila naopak ČSSD, která klesla na 11,4 procenta. Výzkum provedla agentura STEM.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební průzkum agentury STEM, červen 2017 | Foto: Jan Řápek | Zdroj: Český rozhlas

Průzkum se uskutečnil po odeznění vládní krize, která i podle jiných dotazování zhoršila výsledky ČSSD. Hnutí ANO se naopak zisk zvýšil z dubnových 28,3 procenta. Statistická chyba činí plus minus dva procentní body u menších stran a u větších plus minus tři procenta.

Poslance by měla i TOP 09 s 5,5 procenta hlasů, což je téměř o procentní bod méně než v dubnu. Lidovcům se výsledek zlepšil proti dubnu o tři desetiny na 7,4 procenta, hnutí Starostové a nezávislí (STAN) naopak ztratilo z dubnových 2,2 na červnových 0,9 procenta. Volební koalice KDU-ČSL a STAN by se tak při prostém součtu volebních zisků do sněmovny nedostala, protože potřebuje získat deset procent hlasů. Jiné politické subjekty měly pod pět procent a do sněmovny by neprošly.

Voleb se v červnu plánovalo zúčastnit 54 procent lidí, rozhodnuta o účasti není další čtvrtina.

jra, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme