Průzkum: Zeman je nadstranický, plní sliby a je prezidentem všech Čechů, myslí si většina oslovených

S prací prezidenta republiky jako instituce je spokojeno 57 procent Čechů. Podle nadpoloviční většiny lidí Miloš Zeman plní předvolební sliby a je prezidentem všech občanů. O tom, že Zeman vytváří dobrý obraz Česka v zahraničí, je přesvědčeno 42 procent občanů. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který pro Českou televizi (ČT) provedla agentura Kantar.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zeman pogratuloval Macronovi ke zvolení, pozval ho do Česka | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Z regionálního hlediska jsou s prezidentem nejvíce spokojeni lidé z Pardubického a Moravskoslezského kraje, kde ho kladně hodnotily čtyři pětiny dotázaných. "Naopak nespokojení jsou v Praze," řekla televizi spoluatorka výzkumu Martina Hájková.

Z hlediska volebních preferencí hodnotí prezidenta kladně především příznivci levice. "Ale také vidíme určitý podíl spokojených u hnutí ANO a SPD," dodala Hájková.

DATA: Připomeňte si, jak si Miloš Zeman vedl v prezidentských volbách 2013

Číst článek

Podle 58 procent Čechů Miloš Zeman přiměřeně vstupuje do legislativního procesu. Na otázku, zda plní své předvolební sliby, odpovědělo kladně 54 procent respondentů. O dva procentní body méně dotázaných bylo přesvědčeno, že Miloš Zeman je prezidentem všech občanů. A těsně nadpoloviční většina občanů se domnívá, že současný prezident je nadstranický.

Podle 47 procent vhodně reprezentuje úřad. Že veřejné vystupování hlavy státu odpovídá jejich očekávání u funkce prezidenta, potvrdilo 45 procent účastníků průzkumu. O dva procentní body méně respondentů odpovědělo kladně na otázku, zda prezident plní slib sjednocovat společnost.

S tím, že Miloš Zeman vytváří dobrý obraz České republiky v zahraničí, souhlasilo 42 procent lidí. Prezidentovy postoje k Rusku hodnotilo kladně 41 procent respondentů.

Výzkum veřejného mínění provedla pro Českou televizi agentura Kantar v období od 18. do 24. března. Zúčastnilo se ho 600 respondentů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme