Průzkumy favorizují v Královéhradeckém kraji ODS

Volby v Královéhradeckém kraji by teď vyhrála Občanská demokratická strana. Svůj hlas by jí odevzdalo 23,3 procenta voličů. Podle exkluzivního průzkumu agentury STEM pro Český rozhlas a Českou televizi následují druhá ČSSD, třetí Koalice a čtvrtí komunisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exkluzivní předvolební průzkumy | Foto: Jan Rosenauer

ODS by podle průzkumu dostala 23,2 procenta, ČSSD o rovná tři méně, Koalice 16 a komunisté necelých 12 procent hlasů zúčastněných voličů na Královéhradecku. "Favoritem by mohla být Občanská demokratická strana, která má nad sociálními demokraty přeci jen určitý náskok, a je to zejména u lidí, kteří pevně vědí, koho budou volit," upřesňuje Věra Haberlová z agentury STEM výsledky průzkumu. "I v roce 1998 ODS v Královéhradeckém kraji zvítězila, ale přeci jen se zdá, že si prvenství upevňuje. Je to způsobeno náskokem ODS právě u pevně rozhodnutých voličů," dodává.

Třetí je sice Koalice, jenže její příznivci zatím ještě daleko víc váhají než ti, co chtějí volit čtvrté komunisty. "Zase to souvisí s tou obecnou tendencí, kdy voliči KSČM jsou vůbec nejpevněji rozhodnuti jít volit," objasňuje Haberlová.

Žádná z menších stran šance na vstup do Sněmovny zatím nemá. I když zájem právě o malé strany je podle průzkumu v Královéhradeckém kraji poměrně vysoký. "Na prvním místě jsou zase i v Královéhradeckém kraji výrazně Republikáni Miroslava Sládka." Republikánům by tam teď dala svůj hlas necelá tři procenta zúčastněných voličů.

K volbám by na Královéhradecku šlo určitě nebo asi bezmála osm lidí z deseti. "Co charakterizuje právě Královéhradecký kraj je to, že ve všech ukazatelích, to znamená ochotě jít volit, pevnost volebního odhodlání i očekávání situace po volbách, je zcela na úrovni průměru," uzavírá Věra Haberlová ze STEMu.

Minulý týden odpovídalo v průzkumu na Královéhradecku šest stovek lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Dvořák a V. Haberlová k průzkumu

Kompletní výsledky průzkumu včetně grafů naleznete na webu Českého rozhlasu Volby 2002. Zde naleznete také přehledy kandidátů v jednotlivých krajích, rozhovory s politiky, diskuse politiků a přehled o předvolebním vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu.

přehled grafů - Královéhradecký kraj | Foto: Martin Hromádka

Související příspěvky:
Královéhradecký kraj - exkluzivní předvolební průzkum
Karlovarský kraj - exkluzivní předvolební průzkum
Jimoravský kraj - exkluzivní předvolební průzkum
Jihočeský kraj - exkluzivní předvolební průzkum

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme