Za nenávistný komentář k fotce teplických prvňáčků padl trest. Soud zatím neřekl jaký

Šestadvacetiletá žena z Tachova, která na facebooku napsala nenávistný komentář pod fotku teplických prvňáčků, je vinna. Trestním příkazem o tom rozhodla předsedkyně tachovského soudu Michaela Řezníčková. Informaci přinesla Česká televize. Soudkyně ale nesdělila, jaký trest ženě uložila. Rozhodnutí totiž ještě nebylo doručeno účastníkům řízení.

Tachov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotka žáků první třídy na Základní škole Plynárenská v Teplicích, která vyvolala řadu nenávistných reakcí na sociálních sítích

Fotka žáků první třídy na Základní škole Plynárenská v Teplicích, která vyvolala řadu nenávistných reakcí na sociálních sítích | Foto: Zdeněk Traxler | Zdroj: Deník

Podle dřívějších informací deníku Právo je obžalovanou Romana L. z Tachova. Na sociální síti se přidala k řadě dalších nenávistných komentářů a ve vlastním příspěvku použila slovo „rovnou“ a k němu přidala obrázek pistole.

Podle obžaloby se žena z Tachova dopustila trestného činu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, za což jí hrozí až tři roky vězení.

Ženě z Tachova hrozí za nenávistný komentář pod fotkou teplických prvňáků vězení

Číst článek

Vlna nenávistných komentářů

Fotografie dětí z teplické školy zveřejnil loni na podzim místní Deník v tištěném vydání i na webu v rámci seriálu snímků prvňáků z různých škol.

Poté se fotka objevila i na sociálních sítích, kde někteří lidé začali děti označovat například za malé sebevražedné atentátníky či navrhovali v souvislosti s tím, že škola sídlí v Plynárenské ulici, posílat děti do plynu.

„Tam by sednul granát jak pr... na prkýnko,“ zněl další z mnoha komentářů. Výhrůžky směřovaly i proti učitelům a vedení školy.

V kauze nenávistných komentářů policie již dříve obvinila z rasově motivovaného přečinu muže z Frýdecko-Místecka. V jeho případě ale státní zástupce stíhání podmíněně zastavil.

Pokud se obviněný během stanovené zkušební doby nedopustí trestného činu ani přestupku, stíhání pro něj končí. V opačném případě budou kriminalisté ve vyšetřování pokračovat.

V případě třetího podezřelého obvinění nepadlo, protože se zdržuje v zahraničí.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme