První blok Temelína projde plánovanou revizí

Pracovníci jaderné elektrárny Temelín v neděli odstavili první výrobní blok na jeden měsíc. Jedná se o plánovou odstávku, v jejímž průběhu se uskuteční revize celého zařízení. Poté by měl být posledními testy ukončen celý proces energetického spouštění. Pracuje se také na druhém výrobním bloku. Jak pro Český rozhlas dodal mluvčí Temelína Milan Nebesář, inspektoři Státního úřadu pro jadernou bezpečnost nyní posuzují připravenost bloku k zavážení paliva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Temelín

"Pracovníci elektrárny plní požadavky a připomínky Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a předpokládáme, že celý proces by mohl být už v brzké době, během několika dnů dokončen", uvedl pro ČRo 1 - Radiožurnál Milan Nebesář.

Přehrát

00:00 / 00:00

M.Nebesář k odstávce Temelína

Personál elektrárny bude mít tedy asi měsíc na to, aby vyměnil zařízení, která dělala problémy. Zároveň také zavezezou palivo do druhého bloku Temelína. Jak ČRo 1 - Radiožurnálu potvrdila šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, je to otázka několika dnů. "Druhý blok čeká na naše povolení zavezení paliva. Toto povolení předpokládáme, že vydáme zhruba koncem února, začátkem března", poznamenala Dana Drábová.

Milan Kopp, Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme