První den akce Daruj hračku s Českým rozhlasem dorazilo už přes 800 dárků

Vrátnice Českého rozhlasu v Římské ulici se plní stovkami balíčků – dnes totiž začíná už 13. ročník akce Daruj hračku. Zájemci mohou prostřednictvím Českého rozhlasu udělat radost dětem z dětských domovů, ústavů sociální péče a stacionářů, ale i osobám s mentálním nebo sociálním hendikepem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti dětem

Děti dětem | Foto: Jakub Hritz

Už 9. listopadu byly spuštěny stránky darujhracku.rozhlas.cz, kde je zveřejněna databáze dětí a jejich přání. Pro velký zájem stránky dokonce zkolabovaly.

Fyzicky se zatím v Českém rozhlase nachází přibližně 800 dárků. Na internetových stránkách je také k dispozici živý 24hodinový přenos z webové kamery, která zabírá výběrní místo. S tříděním došlých balíčků tam pomáhají studenti z Gymnázia Jana Nerudy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Alžběta Havlová přináší informace o sbírce Daruj hračku s Českým rozhlasem

„Jsou to všechno konkrétní dárky, samozřejmě ale bereme i nekonkrétní. To znamená, že pokud sem někdo k nám do Rozhlasu přijde a dá sem lampičku, autíčko a bude pro nekonkrétní dítě, my to velice rádi přiřadíme,“ vysvětluje Jakub Hritz z odboru komunikace.

Online přenos pak bude zajištěn i ze samotného předávání dárků, které proběhne 16. prosince v Havlíčkově Brodě. Lidé, kteří dárky zakoupili, si tak budou moct prohlédnout reakce obdarovaných.

V databázi je 40 dětských domovů. Každé z celkem 1400 dětí má dvě přání. V seznamu jsou především hračky, sladkosti, dárkové balíčky nebo parfémy.

Dárky i pro seniory s mentálním hendikepem

„Potom jsou tu takové zvláštní dárky jako například boby s volantem, měli jsme tu dokonce už – a nevím, jestli to můžu říct – malý šampus s čokoládkou,“ popisuje Hritz.

Šampaňské ale nepoputuje k žádnému nezletilému. V databázi akce Daruj hračku jsou totiž i klienti z Ústavu sociální péče, kterým je kolem 65 let a jsou mentálně postižení.

K nim proto směřují praktické dárky jako parfémy a sladkosti, zatímco děti si řekly hlavně o hračky nebo elektroniku jako mp3 přehrávače.

Lidé mohou dárky zanést osobně na vrátnici Českého rozhlasu v Římské ulici nebo je zaslat poštou. Letos je navíc připravena novinka.

Rozhlas spolupracuje s logistickým partnerem projektu Daruj hračku společností GLS, mezinárodním poskytovatelem balíkové přepravy, která dárky přiveze do rádia zadarmo. A to nejen z domova nebo z firmy, ale také rovnou z internetového obchodu, pokud se s ním dárce dohodne.

Dárková akce končí 11. prosince. Formulář, databáze a potřebné informace najdou zájemci na speciálních webových stránkách Českého rozhlasu.

Alžběta Havlová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme