První dítě milénia v ČR je z Třince

Zřejmě první dítě nového milénia se v České republice narodilo v porodnici v Třinci na Frýdeckomístecku. Jen 15 vteřin po půlnoci tam lékaři pomohli na svět Lukášovi, který se narodil jako první dítě sedmadvacetileté Libuši Bulavové z Třince. Kluk vážil při narození 3400 gramů a měřil 50 centimetrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Další děti narozené v roce 2001 hlásili lékaři z pražského Ústavu pro matku a dítě, z porodnice v Brně-Bohunicích a z Trutnova. Tam se šestadvacet minut po půlnoci narodil Honzík Janata. Při porodu vážil 3420 gramů a měřil 50 centimetrů. Rodiče původně jeho příchod na svět čekali o den později.

Jen o dvě minuty později se v pražském Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí narodila holčička Patricie. Stejně jako každé další dítě narozené v první den roku 2001 v hlavním městě dostane holčička od pražského magistrátu 10.000 korun.

Přesně v 00:30 pomohli lékaři v brněnské porodnici v Bohunicích na svět další holčičce Michalce, která vážila 3900 gramů a měřila 53 centimetrů. Holčička se stala pravděpodobně nejvážnější kandidátkou na získání pamětního listu a zlatého dukátu, který udělí město Brno svému prvnímu občánkovi narozenému v roce 2001.

Přibližně o 15 minut později se v břeclavské porodnici narodil chlapeček Dominik

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme