První hodnocení postupu v kauze zavražděného Honzíka má být do několika dnů

Postup táborských mužů zákona při několikaměsíčním marném pátraní po pětiletém Honzíkovi Rokosovi prověří policejní kontroloři brzy. V řádu několika dnů budou k dispozici první závěry, řekl Radiožurnálu mluvčí jihočeské policie Jaroslav Beran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vstup zakázán | Foto: Jan Rosenauer

Kontrolní tým už zajistil veškerou dokumentaci a teď bude prověřovat, kteří policisté udělali chybu. Jde hlavně o to, jestli při hledání dítětě, které jeho matka unesla a zavraždila, nepostupovali liknavě.

"Dále budou provádět výslechy, jak mezi zúčastněnými policisty, kteří ty postup uplatňují v praxi, a potom dalších osob, které mohou nějakou informací přispět k objektivnímu vyšetření postupu policie v pátrání po tomto nezletilém chlapci."

Mluvčí jihočeské policie Jaroslav Beran současně slibuje, že kontrolní tým předloží první závěry brzy. Jde o to, jestli konkrétní policisté z Tábora nepostupovali liknavě: "Ta stránka osobní zodpovědnosti bude teď zkoumána kontrolními pracovníky. Je přáním a pokynem pana ředitele, aby to bylo během několika dnů zpracováno alespoň v základní podobě, abychom mohli podat další bližší informace."

Ze závažných chyb viní policii nejen chlapcův otec Roman Rokos, ale i představitelé nadace Naše dítě a Fondu ohrožených dětí. Podle nich měli vyšetřovatelé zveřejnit nejen Honzíkovi fotografie, ale i podobizny jeho matky a jejího druha, kteří pětiletého chlapce unesli.

Ústecký soud už poslal do vazby matku zavražděného pětiletého chlapce a jejího přítele. Podle kriminalistů matka syna zabila. Poté se těla chtěla zbavit na odlehlém místě na Mostecku. Tam ale mrtvého hocha i oba obviněné zadrželi městští strážníci. Hocha údajně zabila jeho matka Antonie Stašková už 9. prosince, s přítelem pak hledali vhodné místo, kde by se mrtvoly zbavili. Jan Rokos, kterého soud svěřil do péče otce, byl od srpna s matkou Antonií Staškovou a jejím druhem na neznámém místě.

Milan Kopp, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme