První letošní smrtelný úraz v OKD. V karvinském dole zahynul dvaapadesátiletý polský horník

V dole na Karvinsku přišel v pondělí ráno o život dvaapadesátiletý polský horník. Muž pracoval jako pomocník lokomotiváře. Neštěstí se stalo během přepravy zaměstnanců. Když nedorazil se skupinou horníků do cíle, ihned po něm bylo vyhlášeno pátrání a jeho tělo bylo nalezeno u dopravní cesty. O incidentu informoval mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský.

Karviná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžba uhlí v OKD | Foto: www.okd.cz

„Na místo byl neprodleně povolán lékař Hlavní báňské záchranné stanice, který úmrtí polského horníka potvrdil,“ sdělil mluvčí.

Neštěstí se stalo po 03:00 v oblasti Doubravského ohradníku v Důlním závodě 1, který zahrnuje doly ČSA, Lazy a Darkov. Polský horník byl zaměstnancem dodavatelské firmy Alpex.

„Příčinu smrtelného úrazu nyní šetří komise složená ze zástupců Obvodního báňského úřadu pro území krajů Moravskoslezského a Olomouckého, Police ČR, vedení OKD, zástupců dodavatelské společnosti Alpex a zástupců odborové organizace," uvedl Čelechovský.

Jde o první letošní smrtelný úraz v OKD. V letech 2016 i 2017 tam zemřeli vždy dva lidé. Loni v prosinci zahynul ve Stonavě pětapadesátiletý polský horník, kterého zavalila hornina, a v únoru rovněž ve Stonavě dvaapadesátiletý polský horník. Také o rok dříve byli oběma zemřelými polští horníci: jeden zemřel v lednu při otřesu v Dole Darkov a pak v červnu horník zasažený padající horninou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme