První letošní tropická noc. Teploty v Česku neklesly pod 23 stupňů, letní počasí přetrvá do konce týdne

Noc na středu byla v Česku tropická, letos poprvé. Pod 20 stupňů Celsia teplota neklesla na 12 měřicích stanicích, nejvýše zůstala na 23 stupních v Mořkově na Novojičínsku. Vyplývá to z oznámení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociální síti X. Ve středu meteorologové očekávají tropické teploty nad 30 stupňů Celsia na Moravě a ve Slezsku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplotní minima se v noci na středu podle meteorologů nejčastěji pohybovala mezi 14 až 19 stupni Celsia. Z grafů vývoje teplot na automatických měřicích stanicích zveřejňovaných na webu ČHMÚ vyplývá, že pod 20 stupňů Celsia teplota v noci neklesla také například na pražském Karlově nebo v brněnských Tuřanech.

Tropické počasí má ve středu podle výstrahy ČHMÚ panovat na většině území Moravy a Slezska, teploty se tam mohou vyšplhat až na 33 stupňů Celsia.

„Ve čtvrtek se maximální teploty budou pohybovat kolem letních 25 stupňů, ale v pátek znovu zesílí příliv teplého vzduchu od jihu a maxima se znovu dostanou i nad 30 stupňů Celsia,“ uvedli meteorologové. O víkendu se ochladí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme