První odsouzená žena má u sebe ve vězení své dítě

Naše nejmodernější ženská věznice ve Světlé nad Sázavou dnes přivítala prvního dětského "obyvatele". O čtrnáctiměsíčního chlapce se bude na nově zprovozněném oddělení starat jeho matka, která si ve vězení odpykává trest. Další dvě děti - sestry ve věku 1,5 a 2,5 roku - očekávají ve Světlé zítra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dítě v kočárku | Foto: Marek Král

Věznice vzniká postupnou přestavbou z bývalé školy v přírodě a v současnosti si v ní odpykává trest téměř 200 žen. Podle informací ředitelky Zuzany Kalivodové jsou na novém oddělení pro odsouzené matky s dětmi do tří let připraveny zatím čtyři ložnice. "Minulý týden se tam přestěhovaly maminky a dnes a zítra by mělo dojít k převozu jejich dětí z kojeneckých ústavů k nám do věznice."

Další dvě vězeňkyně - matky by měly přijít ještě do konce roku. V rámci pokračující přestavby se počítá s rozšířením oddělení až na 15 žen, které budou moci po dobu výkonu trestu pečovat o své malé děti.

"Nejdůležitější činností matky bude péče o dítě; bude pro něj vařit, prát, bude se zkrátka starat jako každá jiná žena na mateřské dovolené," dodává ředitelka věznice.

Ženy přitom ale nebudou zbaveny povinností odsouzených.

Marika Táborská, Marcela Lanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme