První případ hradecké mafie před soudem

První z případů kauzy takzvané hradecké mafie se dostal před soud. Krajský soud dnes zamítl žalobu královéhradeckého policejního ředitele Aleše Pozdílka, kterou podal na podnikatele Petra Klementa. Podnikatel byl žalován za to, že údajně lhal, když řekl, že se policejní ředitel při zásahu v "Diskoklubu 2001" objímal kolem ramen s jedním z útočníků, kteří klub napadli a obě strany, na místo razantního zásahu, vyzýval k dohodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR

Se zamítnutím žaloby nesouhlasí advokát policejního ředitele Dušan Diviš: "Soud nerozhodl správně. Myslím si, že tady ta rychlost byla na úkor kvality. Myslím, že byly důvody pro to, aby se soud věcně zabýval předmětem toho řízení. Pro zamítnutí z formálních důvodu myslím důvody nebyly - odvoláme se."

Soudkyně Věra Adámková však trvá na svém. Advokát policejního ředitele podle ní podal chybně formulovanou žalobu, a proto nebylo možné rozhodnout jinak: "Kdyby ten žalobní návrh zněl jinak, tak jdem do tohoto merita, budeme patrně vyslýchat všech těch osm svědků Novela občanského soudního řádu je založena na staré zásadě římského práva, že každý si svá práva musí hájit sám, že každý si svá práva musí hájit sám a každý je za osud svého sporu odpovědný sám."

Markéta Kaclová, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme