První řidiči si vyzkouší kurz, který je zbaví trestných bodů

První speciální kurz pro řidiče, kteří se chtějí zbavit trestných bodů, začíná dnes na autodromu v Mostě. Stojí 8300 korun a řidiči na něm stráví tři a půl hodiny učením se dopravní psychologie a tři hodiny jízdou na polygonu. Přihlásilo se už prý na sto zájemců.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polygon Most

Polygon Most | Foto: polygon-most.cz

Kurzy začínají teprve dnes, ale kritika se na ně hrne už dlouho. Zatím jediný výcvikový areál v České republice, kde budou, patří společnosti Autodrom Most a je blízko mosteckého závodního okruhu.

Spekulovalo se o tom, že ministerstvo dopravy Autodrom v Mostě zvýhodnilo. Společnost se hájí tím, že ministerstvo nastavilo požadavky na výcvikové středisko běžné v Evropě a jinde je v Česku prostě nesplňují.

Jiní kritici tvrdí, že si řidiči jenom zaplatí a na kurz nepřijdou. Firma ale prý musí pět dní před školením příslušnému obecnímu úřadu nahlásit jména řidičů, kteří ho absolvují. Kontrolou se pak dá zjistit, jestli skutečně přišli. Námitky proti kurzu mají také dopravní odborníci.

Martin Hromádka, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme