První schůze nové sněmovny za týden

Předsedu a místopředsedy nově zvolené Poslanecké sněmovny by mohli zákonodárci volit už příští týden ve čtvrtek 11. července. Po dnešním společném jednání šéfů poslaneckých klubů to oznámil dosavadní předseda dolní komory Václav Klaus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

konzultace ve sněmovně | Foto: Stanislav Zbyněk

Klaus, který jako šéf dolní komory v minulém volebním období svolal na úterý 9. července ustavující jednání nové sněmovny, dodal, že o počtu místopředsedů zatím nemluvili. Potvrdil ale dosavadní spekulace, že zhruba kolem 6. srpna by se měla konat schůze dolní komory, která by se věnovala programovému prohlášení nové vlády a poslanci by hlasovali o důvěře kabinetu. Mezitím by se svolalo ještě jedno jednání sněmovny, kde by se stejně jako na ustavujícím zasedání volily výbory a další parlamentní orgány.

Dosavadní vláda Miloše Zemana by podle Klause mohla podat demisi příští čtvrtek 11. července v noci nebo v pátek 12. července ráno, tedy po ukončení ustavující schůze nové sněmovny.

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme