Prvních 10 rychlostudentů bude vysvětlovat získání titulu

Plzeňská práva dnes podepíší první návrhy na správní řízení o odebrání magisterského titulu. Děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil pošle rektorovi Západočeské univerzity Josefu Průšovi deset dopisů se jmény podezřelých studentů. Na jejich základě by měl rektor zahájit správní řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

„V rámci tohoto řízení by měli tito držitelé titulu vyvrátit podezřelé skutečnosti, které jsou s jejich studiem spojeny. Dnes jde o deset návrhů, v pondělí by mělo být připraveno dalších 34 návrhů,“ informoval děkan plzeňských práv Jiří Pospíšil.

Nejčastějším důvodem na odebrání titulu je podle Pospíšila extrémně krátká doba studia. „Rekordman je student, který studoval na Plzeňské fakultě tři měsíce a nemáme u něj doložené předchozí studium. Počkejme na samotné řízení, třeba se ukáže, že studoval jinde. My však tyto doklady nemáme, a proto je logické, že bylo zahájeno správní řízení.“

„Já jsme přesvědčen, že pokud tento student neprokáže, že studoval jinde, tak těžko může být regulérním držitelem titulu magistr práv. Takovýto student těžko mohl být v dobré víře, že nabyl seriózním způsobem vysokoškolský titul,“ dodal Pospíšil.

O titul možná přijde i chomutovská primátorka a starosta Prahy 5

Pokud rychlostudenti nedoloží doklady o předchozím studiu, bude jim titul odebrán a stanou se z nich opět studenti Plzeňské právnické fakulty.

Důvěryhodné zdroje fakulty uvádí, že mezi kandidáty na odebrání magisterského titulu jsou chomutovská primátorka Ivana Řápková a starosta Prahy 5 Milan Jančík.

Lenka Rafaelová, David Havlena Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme