Hřib: Magistrát povede správní řízení s Prymulou i Faltýnkem kvůli schůzce v restauraci

Magistrát hlavního města Prahy zahájí správní řízení s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO), šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem, restaurací Rio’s a jejím majitelem Raimundem Špundou. Na twitteru to v pátek oznámil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Důvodem je setkání obou politiků, které podle serveru Blesk.cz proběhlo v restauraci ve středu večer. Podnik měl být ale podle vládních nařízení zavřený.

Praha (Aktualizováno: 12:35 23. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Hřib | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se restaurace Rio's,“ napsal Hřib na twitteru. „I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně.“

Magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se restaurace Rio's. I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně.

09:25 – 23. 10. 2020

203 4455

Policie případ prošetřovat nebude. „Informace o možném porušení hygienických nařízení ze strany ministra zdravotnictví jsme získali dnes (v pátek, pozn. red.) ráno z veřejných sdělovacích prostředků. Věcně příslušnými správními orgány k prošetření této události jsou Magistrát hlavního města a krajská hygienická stanice. Předpokládáme, že se věcí již zabývají z úřední povinnosti,“ zveřejnila na svém oficiálním twitteru.

Informace o možném porušení hygienických nařízení ze strany ministra zdravotnictví jsme získali dnes ráno z veřejných sdělovacích prostředků.Věcně příslušnými správními orgány k prošetření této události jsou MHMP a KHS. Předpokládáme, že se věcí již zabývají z úřední povinnosti.

10:09 – 23. 10. 2020

41 692

Pražští hygienici už k případu evidují podněty. „Nějaké podněty jsme k tomu dostali, ale ještě jsme se k nim nedostali. Je to všechno ještě v poště,“ uvedla krátce po 10.00 pro iROZHLAS.cz šéfka pražských hygieniků Zdeňka Jágrová.

Hygienici je musí vyhodnotit a rozhodnout se, zda se budou případem zabývat. Kdy rozhodnutí padne, není jasné. „Určitě to nestihneme dneska. Nedokážu říci, kdy v průběhu příštího týdne by to bylo,“ dodala Jágrová.

Prymula se podle fotografií, které pořídil server Blesk.cz, sešel s Faltýnkem v restauraci Rio’s na pražském Vyšehradě po desáté večer. Odjet měl v půl dvanácté. Podle nařízení ministra zdravotnictví, kterému právě Prymula šéfuje, ale měl být podnik zavřený. Vydávat smí pouze jídlo přes výdejní okénko, a to do 20.00.

Prymula byl v noci na schůzce v ‚zavřené‘ restauraci na Vyšehradě. Podle Faltýnka mluvili o lékařích z USA

Číst článek

Z fotografií je také jasné, že po opuštění podniku neměli Prymula, Faltýnek ani Špunda roušku. Přitom podle posledního videa, které ministr zdravotnictví zveřejnil na svém twitterovém profilu, se mohou dva přátelé procházet spolu v parku pouze v roušce, pokud nežijí ve stejné domácnosti.

V podniku navíc tato trojice neměla být sama. Prymula se zatím k celé situaci nevyjádřil. Faltýnek řekl, že probírali misi zdravotníků, kteří mají přiletět do České republiky pomoci v boji s koronavirem.

Prymulu jsem požádal o rezignaci. Pokud ji nepodá, odvolám ho, oznámil Babiš

Číst článek

„Já jsem poprosil pana ministra Prymulu, až bude mít chvilku čas, abychom se potkali, aby mě informoval jako předsedu klubu o aktuální situaci a současně mi vysvětlil vlastně tu otázku zahraniční mise lékařů z Ameriky, protože to bude muset schvalovat sněmovna,“ vysvětlil Faltýnek.

„Omlouvám se za to, že jsem narušil důvěru, že jsem poprosil pana ministra, abychom se potkali v uzavřené hospodě,“ uvedl Faltýnek. Majitel restaurace je nechal v salonku „probrat věci u kafe“.

Opozice ale požaduje rezignaci ministra. Podle ní porušováním vlastních pravidel ztratil Prymula důvěru veřejnosti. Odejít z funkce by měl i podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) požaduje po obou politicích vysvětlení.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme