Nedávám trafiky, nejsem tradiční demokratická strana, komentoval Babiš novou funkci Prymuly

Roman Prymula bude mít podle Andreje Babiše (ANO) jako vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví nižší plat než jako náměstek na ministerstvu zdravotnictví. Premiér odmítl kritiku opozice, že nově zřizovaný post je „trafika“. Babiš to ve čtvrtek řekl na briefingu při návštěvě porodnice U Apolináře Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pan Prymula a pan ministr Adam Vojtěch (na snímku vpravo) budou spolupracovat, na to dohlédnu,“ premiér Andrej Babiš (vlevo) s tím, že Prymuly se bude ptát na různé názory

„Pan Prymula a pan ministr Adam Vojtěch (na snímku vpravo) budou spolupracovat, na to dohlédnu,“ premiér Andrej Babiš (vlevo) s tím, že Prymuly se bude ptát na různé názory | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Jako náměstek chce skončit Prymula na ministerstvu na konci května. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v minulých dnech řekl, že si neumí jeho další setrvání představit.

Babiš nabídl Prymulovi post vládního zmocněnce, funkci náměstka chce Prymula opustit do konce května

Číst článek

„Pan Prymula má už dávno nabídky ze soukromého sektoru. Je dobře, že zůstane ve státním sektoru. Nikomu nedávám trafiky, nejsem tradiční demokratická strana,“ řekl ve čtvrtek Babiš. Také Vojtěch má však podle Babišových slov jeho plnou podporu, práci podle něj odvádí dobře.

Jisté dvojkolejnosti ve směřování zdravotnictví se Babiš neobává. „Pan Prymula a pan ministr budou spolupracovat, na to dohlédnu,“ dodal s tím, že Prymuly se bude ptát na různé názory. Nevadí mu ani, že Prymula nemá bezpečnostní prověrku. Podle premiéra není jasné, že ji ještě získá, ale na Úřadě vlády ČR ji nepotřebuje.

Podle Vojtěcha bude na post náměstka pro zdravotní péči potřeba vypsat výběrové řízení podle služebního zákona. „Jistou představu o jeho obsazení mám, ale nechci to zatím říkat. Uvidíme, kdo se přihlásí do výběrového řízení,“ řekl ministr.

Ministr Vojtěch předpokládá, že Prymula na konci května skončí. ‚Tady se mě bojí,‘ řekl náměstek

Číst článek

Prymula oznámil, že chce funkci náměstka pro zdravotní péči opustit na konci května. Odchod zvažoval už v březnu, k tomu, aby zůstal, ho však přesvědčil Babiš po vypuknutí epidemie koronaviru.

Jeho další setrvání si ministr Vojtěch již ale nedovede představit. Vadí mu jeho výroky do médií a že s ním tyto věci neřeší osobně. Spory jsou také kolem bezpečnostní prověrky, kterou museli všichni náměstci ministra získat. Prymulovi ji po více než roce Národní bezpečnostní úřad ještě nevydal.

Po vypuknutí epidemie v Česku Prymula řídil Ústřední krizový štáb, od konce března stojí v čele Centrálního řídicího týmu COVID-19, který má na starosti projekt chytré karantény, kapacity nemocnic, laboratoří či testování nakažených.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme