Vrstvy výkalů a zdi prosáklé močí. V Kamenici nad Lipou našli v rodinném domě 212 týraných psů

Veterináři, policisté, hasiči a pracovníci neziskové organizace museli zasahovat ve středu v Kamenici nad Lipou. Chovatelka tam v rodinném domě ve zcela nevyhovujících podmínkách chovala 212 psů.

Kamenice nad Lipou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnět ke kontrole domu dostali veterináři už koncem loňské roku. Chovatelka je ale odmítla vpustit do domu a na dvorek jim přišla ukázat pouze 13 psů – část z nich ve velmi špatném stavu. Podle Petra Majera ze Státní veterinární správy jí ještě tehdy šest psů odebrali.

Zbraň v boji proti psím množírnám: od roku 2020 by mělo být v Česku povinné čipování

Číst článek

Veterináři následně předali věc policii a požádali o domovní prohlídku. „V objektu se v naprosto nevyhovujících podmínkách nacházelo celkem 212 psů, převážně malých plemen a jejich kříženců. V obytných prostorech a klecích, kde se zvířata nacházela, byly dlouhodobě neodklízené vrstvy výkalů. Podlahy i zdivo v budově byly doslova prosáklé močí. Psi byli značně zanedbaní, vykazovali znaky kožních, očních, ušních a parazitárních onemocnění, měli přerostlé drápky,“ uvedla veterinární správa.

Všechny zvířata byla na místě odebrána a umístěná do útulku napříč Českou republikou. Vůči chovatelce bylo zahájeno trestní stíhání.

Ředitel veterinární správy Zbyněk Semerád zároveň vyzval, aby si lidé psa pořizovali vždy z prověřeného chovu, jinak hrozí, že podpoří podobnou množírnu.

Daniel Zach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme