Vrstvy výkalů a zdi prosáklé močí. V Kamenici nad Lipou našli v rodinném domě 212 týraných psů

Veterináři, policisté, hasiči a pracovníci neziskové organizace museli zasahovat ve středu v Kamenici nad Lipou. Chovatelka tam v rodinném domě ve zcela nevyhovujících podmínkách chovala 212 psů.

Kamenice nad Lipou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnět ke kontrole domu dostali veterináři už koncem loňské roku. Chovatelka je ale odmítla vpustit do domu a na dvorek jim přišla ukázat pouze 13 psů – část z nich ve velmi špatném stavu. Podle Petra Majera ze Státní veterinární správy jí ještě tehdy šest psů odebrali.

Zbraň v boji proti psím množírnám: od roku 2020 by mělo být v Česku povinné čipování

Číst článek

Veterináři následně předali věc policii a požádali o domovní prohlídku. „V objektu se v naprosto nevyhovujících podmínkách nacházelo celkem 212 psů, převážně malých plemen a jejich kříženců. V obytných prostorech a klecích, kde se zvířata nacházela, byly dlouhodobě neodklízené vrstvy výkalů. Podlahy i zdivo v budově byly doslova prosáklé močí. Psi byli značně zanedbaní, vykazovali znaky kožních, očních, ušních a parazitárních onemocnění, měli přerostlé drápky,“ uvedla veterinární správa.

Všechny zvířata byla na místě odebrána a umístěná do útulku napříč Českou republikou. Vůči chovatelce bylo zahájeno trestní stíhání.

Ředitel veterinární správy Zbyněk Semerád zároveň vyzval, aby si lidé psa pořizovali vždy z prověřeného chovu, jinak hrozí, že podpoří podobnou množírnu.

Daniel Zach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme