Psí tramvajenka. V Plzni budou mít od Nového roku předplatné na dopravu pro psy

S unikátním nápadem přišly Plzeňské městské dopravní podniky. Plzeň jako první město v České republice zavádí speciální předplatné pro psy na městskou hromadnou dopravu. Novinka začne platit od ledna. Cestující si může nahrát na Plzeňskou kartu ke svému předplatnému i předplatné pro svého psa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pes Atos, útulek Jihlava | Foto: Milan Kopecký

Předplatné pro psy, přestože bude platit až od prvního ledna, je už v prodeji. A je o něj zájem, říká mluvčí Plzeňských městských dopravních podniků Kateřina Fránová.

„Zájem mají i lidé, kteří nemají roční předplatné, ale třeba měsíční. Objevili se i zákazníci, kteří by měli zájem o předplatné do vnějších zón,“ tvrdí Fránová. Předplatné pro psy ale platí pouze ve městě.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Plzni mají psi vlastní tramvajenky. Více si poslechněte v reportáži Moniky Zettlové.

„Předplatné pro psy si mohou pořídit roční předplatitelé, tedy zákazníci, kteří mají předplatné na 365 dní. Cena je 480 korun v případě základního předplatného, 240 korun pro zákazníky, kteří mají nárok na bezplatnou dopravu,“ vysvětluje mluvčí.

Kupon psa má stejnou dobu platnosti jako předplatné jeho pána. Musí ale cestovat s majitelem karty, jinak mu musí jeho doprovod koupit lístek.

Podobný systém je v celé České republice ojedinělý. „Dopravní podnik ve spolupráci s městem hledal, jaký bonus dát držitelům ročního předplatného a zároveň pejskařům,“ vysvětluje Fránová, jak nápad vznikl. „Od zpoplatnění dopravy pejsků jsme zaznamenali podobné náměty od našich stálých cestujících. Na základě toho přišel nápad s předplatným pro psy.“

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme