Psychiatrická léčebna v pražských Bohnicích se změní v nemocnici

Největší česká psychiatrická léčebna v pražských Bohnicích se od 1. července přejmenuje na nemocnici. S největší pravděpodobností získá název Psychiatrická nemocnice Bohnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psychiatrická léčebna Bohnice | Foto: Tomáš Adamec

Ředitel bohnické léčebny Martin Hollý upozornil, že to přinese také změnu v platbách od pojišťoven.

„Samotný název pojmenovává to, že poskytujeme akutní péči, kterou nemáme nasmlouvanou, a další proces, který pokračuje, že bychom nasmlouvali akutní péči, může zlepšit naše financování,“ uvedl Hollý.

Zatím ale podle jeho slov není jasné, kolik lůžek pojišťovny uznají bohnickému středisku a kolik peněz tak může nemocnice očekávat.

Psychiatři v Bohnicích nabízejí nový způsob léčby. V komunitním centru

Číst článek

O změnu názvu usiluje většina českých psychiatrických léčeben a ministerstvo zdravotnictví to podporuje. Má to zlepšit image těchto zařízení jak u pacientů, tak i u veřejnosti.

„Název 'léčebna' působí mnohdy velmi negativně na řadu pacientů a širokou veřejnost. Je to jakýsi krůček k tomu, že dochází k destigmatizaci té oblasti jako takové,“ komentoval to náměstek ministra zdravotnictví Marek Ženíšek.

Lenka Jansová, Martin Karlík, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme