Vážná krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici. Výpověď podala dvacítka lékařů a psychologů

Dvacet primářů, lékařů a psychologů Psychiatrické nemocnice v Kroměříži ve středu podalo hromadnou výpověď. Jedná se o víc než polovinu lékařského personálu. Českému rozhlasu poslali písemné prohlášení. Situaci v nemocnici řeší ministerstvo zdravotnictví, jednání k dohodě zatím nevedla.

Kroměříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psychiatrická nemocnice v Kroměříži

Psychiatrická nemocnice v Kroměříži | Zdroj: Profimedia

Výpověď podalo v kroměřížské Psychiatrické nemocnici šest ze dvanácti primářek a primářů, jedenáct z devatenácti lékařů a lékařek a tři z osmi klinických psychologů. Tým čítající 39 lékařů, primářů a psychologů tak přišel o víc než polovinu pracovníků.

Důvodem pro hromadný odchod je podle nich neodborné vedení nemocnice ředitelem Pavlem Polákem.

Kolaps dětské psychiatrie? Ignorace ministerstva mě šokuje, říká novinářka

Číst článek

„Postupem času začal pan ředitel výrazně překračovat své manažerské kompetence. Neodbornými zásahy a nařízeními vstupoval  a vstupuje do léčebného procesu našich pacientů,“ zdůraznili odcházející lékaři v prohlášení.

Podle nich tím kroky ředitele Pavla přímo ohrožují péči o pacienty.

„Jsme tak nuceně zřizovatelem postaveni před volbu, buď akceptovat neodborný postup a non lege artis příkazy ředitele Poláka a porušit tak své profesní povinnosti a vystavit pacienty potenciálně negativním důsledkům, nebo takový postup neakceptovat a hromadně odejít,“ zdůraznili lékaři a psychologové.

‚Vyřešení v řádu dní‘

Na situaci upozornili nespokojení lékaři a psychologové také ministerstvo zdravotnictví. Podle mluvčího resortu Ondřeje Jakoba o situaci v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži ministerstvo zdravotnictví ví a řeší ji.

Vzhledem k tomu, že se situace podle Jakoba neuklidnila ani po společném jednání, tak bude ministerstvo řešit situaci i nadále. „V tuto chvíli není péče o pacienty jakkoli ohrožena a vyřešení situace předpokládáme v řádu dní,“ uvedl Jakob.

Kroměřížská psychiatrická nemocnice je jediným lůžkovým zařízením svého druhu pro celý Zlínský kraj a část kraje Jihomoravského a Olomouckého.

Vedení nemocnice situaci nechtělo komentovat.

Leona Nevařilová, Tomáš Fránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme