Lékaři z Psychiatrické nemocnice v Kroměříži reagují na konec ředitele. Stáhnou výpovědi

Skupina dvaceti lékařů a psychologů z Psychiatrické nemocnice v Kroměříži stáhne na začátku července zpět své výpovědi. Podali je na protest proti řediteli Pavlu Polákovi.

Kroměříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina dvaceti lékařů a psychologů z Psychiatrické nemocnice v Kroměříži stáhne na začátku července zpět své výpovědi

Skupina dvaceti lékařů a psychologů z Psychiatrické nemocnice v Kroměříži stáhne na začátku července zpět své výpovědi | Foto: Tomáš Fránek | Zdroj: Český rozhlas

Ministerstvo zdravotnictví by mělo podle části lékařů z Psychiatrické nemocnice v Kroměříži přezkoumat některá rozhodnutí končícího ředitele Pavla Poláka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plány odcházejícího ředitele Psychiatrické nemocnice v Kroměříži Pavla Poláka podle protestujících lékařů ohrožovaly péči o duševně nemocné pacienty

Ten po sporech s lékařským personálem rezignoval a spolu s celým vedením odejde ke konci června. Podle primářky Lucie Macharáčkové je potřeba, aby při dalším směřování nemocnice vzalo ministerstvo zdravotnictví v potaz podmínky daného kraje.

Plánované snížení počtu akutních lůžek o 300 míst by podle lékařů mělo negativní vliv na péči o pacienty.

Šéf Psychiatrické nemocnice v Kroměříži končí. Dvacítka lékařů dříve podala hromadnou výpověď

Číst článek

V Psychiatrické nemocnici v Kroměříži, která je jediným lůžkovým zařízením pro asi milion lidí z celého Zlínského a části Olomouckého a Jihomoravského kraje, za poslední roky přibylo hospitalizovaných pacientů. Nárůst se týká i mladistvých.

Podle primářky Lucie Macharáčkové je na vině hlavně covidové období i současná válka na Ukrajině.

Vedení nemocnice se nakonec po sporech s lékaři rozhodlo rezignovat. Podle ředitele Poláka konflikt s lékaři už ovlivňoval chod nemocnice. Trvá však na tom, že změny v nemocnici jsou nutné. Kroky lékařů označil za hrubý nátlak.

Kroměřížské zařízení od července dočasně povede šéf olomoucké Fakultní nemocnice Roman Havlík. Výběrové řízení na nové vedení bude vypsáno na podzim. O situaci přijede v pondělí 19. června jednat ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09.

Ve Zlínském kraji svou praxi provozuje 29 ambulantních psychiatrů. To je 42 procent doporučeného počtu na 100 tisíc obyvatel. Dětští ambulantní psychiatři jsou v kraji tři, což je 26 procent doporučeného počtu na 100 000 obyvatel. Ambulancí klinických psychologů je v kraji 32, to je zhruba polovina doporučeného počtu na počet obyvatel.

Tomáš Fránek, Leona Nevařilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme