Ředitel Psychiatrické nemocnice v Kroměříži označil výpovědi 20 lékařů za hrubý nátlak, hledá náhradu

Psychiatrická nemocnice v Kroměříži na svém webu zveřejnila inzeráty na obsazení čtyř primářských pozic a jednoho lékařského místa s atestací. „Je dobře, že se někteří z nátlakové skupiny rozhodli odejít, vnímám to jako příležitost pro ozdravení nemocnice. Nemocnice potřebuje personální obměnu,“ řekl Radiožurnálu ředitel nemocnice Pavel Polák.

Kroměříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

profimedia-074677261_230601-120508_krp.jpg

Pavel Polák, ředitel Psychiatrické nemocnice v Kroměříži | Zdroj: Profimedia

Ředitel Psychiatrické nemocnice v Kroměříži Pavel Polák v prohlášení odmítl včerejší akci dvacítky lékařů a psychologů. Ti podali na protest proti řízení nemocnice hromadnou výpověď.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyjádření ředitele Psychiatrické nemocnice v Kroměříži Pavla Poláka

Polák jejich akci označil za hrubý nátlak, který vytváří paniku mezi zaměstnanci. Podle něj nemocnice potřebuje personální obměnu.

„Nemocnice potřebuje personální obměnu, nyní přichází řada mladých lékařů. Je dobře, že se někteří z nátlakové skupiny rozhodli odejít, vnímám to jako příležitost pro ozdravení nemocnice. Vypisujeme výběrové řízení s významnými pobídkami. Některé z nátlakové skupiny však adresně oslovím a požádám je o dospělý dialog,“ uvedl Polák.

Psychiatrická nemocnice v Kroměříži na svém webu zveřejnila inzeráty na obsazení čtyř primářských pozic a jednoho lékařského místa s atestací. Polák uvedl, že výběrové řízení na primáře je spojeno s mimořádným bonusem. Na webu nemocnice jsou uvedeny bonusy až 1,6 milionu korun.

Leona Nevařilová, Tomáš Fránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme