Psycholog: Lidé kolem Kajínka nejsou ohroženi

Lidem, kteří figurovali v procesu s dvojnásobným vrahem Jiřím Kajínkem, který je od neděle na útěku z věznice Mírov, nehrozí bezprostřední nebezpečí. Je to názor plzeňského psychologa, který zpracovával na Kajínka znalecký posudek. Kjaínek si podle něj musí všechno nejdříve připravit a klidně si počká rok, dva i déle, až všechno kolem utichne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Podle něj je uprchlý vězeň pravděpodobně stále na území České republiky. Znalec odhaduje, že Kajínek nejspíš zamířil do Prahy, kde se ukryje lépe než v zahraničí. Psycholog nevylučuje hypotézu, že Kajínka dostali z vězení lidé, kteří ho chtěli zlikvidovat.

Znalec má o sebe sice trochu strach, ale o policejní ochranu nepožádal. Je to podle něj zbytečné, protože pokud bude Kajínek vědět, že ochrana funguje, do ničeho se nepustí. Stejný názor má i soudce Pravoslav Polák, ale toho policie přesto hlídá. Policisté chrání i korunního svědka Vojtěcha Pokoše, který vraha před soudem usvědčil.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme