Chorvatsko 0:0 Brazílie

Psycholog: Lidé kolem Kajínka nejsou ohroženi

Lidem, kteří figurovali v procesu s dvojnásobným vrahem Jiřím Kajínkem, který je od neděle na útěku z věznice Mírov, nehrozí bezprostřední nebezpečí. Je to názor plzeňského psychologa, který zpracovával na Kajínka znalecký posudek. Kjaínek si podle něj musí všechno nejdříve připravit a klidně si počká rok, dva i déle, až všechno kolem utichne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle něj je uprchlý vězeň pravděpodobně stále na území České republiky. Znalec odhaduje, že Kajínek nejspíš zamířil do Prahy, kde se ukryje lépe než v zahraničí. Psycholog nevylučuje hypotézu, že Kajínka dostali z vězení lidé, kteří ho chtěli zlikvidovat.

Znalec má o sebe sice trochu strach, ale o policejní ochranu nepožádal. Je to podle něj zbytečné, protože pokud bude Kajínek vědět, že ochrana funguje, do ničeho se nepustí. Stejný názor má i soudce Pravoslav Polák, ale toho policie přesto hlídá. Policisté chrání i korunního svědka Vojtěcha Pokoše, který vraha před soudem usvědčil.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme