Půl roku vězení a prospěšné práce za přepadení Machaly

Obvodního soudu pro Prahu 1 vynesl rozsudek v procesu se dvěma hlídači herny Bingo v pražské pasáži Kotva. Ti podle obžaloby napadli policejního radu Vladimíra Machalu, který mimo jiné vyšetřuje aktivity ředitele televize Nova Vladimíra Železného. Za ublížení na zdraví a výtržnictví poslal soud Davida Křížka na šest měsíců do věznice s ostrahou. Druhému strážnému - Tomáši Myslivečkovi - uložil 200 hodin obecně prospěšných prací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Ten je s rozsudkem spokojen a práva na odvolání se vzdal. Naopak Křížkovi se soudní verdikt nelíbí a pravděpodobně se proti němu odvolá. Českému rozhlasu to potvrdil Křížkův obhájce Filip Matouš. "Nelze vyloučit odvolání. Z naší strany aspoň určitě."

Žalobkyně Gabriela Hušková je s rozsudkem obvodního soudu spokojena. I ona si ale kvůli případnému odvolání ponechala osmidenní lhůtu na rozmyšlenou. "Jsem spokojená. Koneckonců odpovídá to překvalifikaci, kterou jsme sama navrhla. Pokud jde o terst, nevyjádřila jsem se, nechala jsem si lhůtu na rozmyšlenou."

Machala vyšetřuje podezřelé aktivity ředitele televize Nova Vladimíra Železného. Přestože Machala původně na policii naznačil možnou souvislost mezi jeho zbitím a prací na kauze Železný, vyšetřování takovou spojitost nepotvrdilo.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme