Dívka na Vyškovsku tvrdí, že zahlédla pumu. Policie kontaktovala starosty okolních obcí

Dívka u Dětkovic na Vyškovsku údajně začátkem týdne zahlédla pumu, odborník to podle stop nevyloučil. Policie už kontaktovala zastupitele okolních obcí. Na webu policie to ve čtvrtek uvedla mluvčí Kamila Haraštová. Zprávy o pohybu velké kočkovité šelmy pumy americké doposud pocházely z Jindřichohradecka a z Vysočiny.

Dětkovice (Vyškovsko) (Aktualizováno: 14:33 4. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dívka u Dětkovic na Vyškovsku údajně začátkem týdne zahlédla pumu (ilustrační snímek) | Foto: Rene Rauschenberger | Zdroj: Fotobanka Pixabay CC0 Creative Commons

Policie oznámení o spatření kočkovité šelmy přijala ve středu večer. Zvíře připomínající pumu údajně spatřila čtrnáctiletá dívka v katastru obce Dětkovice za požární nádrží. Policisté informovali starostu obce, aby o možném výskytu šelmy vyrozuměl místní. „Dívka měla pumu spatřit již v úterý. Zvíře bylo plaché, nijak neútočilo,“ uvedla mluvčí.

Pátrání po šelmě na jihu Čech. ‚Nám žádná nechybí. Policie tu byla už před 14 dny,‘ vzkazuje chovatelka

Číst článek

Policisté informaci převzali s prodlevou, a proto se zvíře nepodařilo dohledat. „Na místo byl povolán také zoolog. Ten se ve čtvrtek vyjádřil ke stopám, které zde zvíře zanechalo. Podle něj se opravdu mohlo jednat o uvedenou kočkovitou šelmu,“ uvedla mluvčí.

„Vyrozumění od policie jsme dostali, upozornili jsme naše občany. Máme aplikaci hlášení rozhlasu, takže těm, co jsou registrovaní, přišel e-mail a textová zpráva, rozhlasem jsme to i vyhlásili. Dávali jsme doporučení nejvyšší možné opatrnosti při pohybu v lesních prostorách. Volali jsme i do lesního družstva, aby si jejich zaměstnanci dávali v lese pozor,“ řekl místostarosta sousedních Švábenic Tomáš Šváb.

Několik týdnů

Kdyby někdo pumu spatřil, policie doporučuje okamžitě kontaktovat tísňovou linku 158.

Puma americká se podle několika svědectví několik týdnů pohybuje na rozhraní Jihočeského kraje a Vysočiny. Lidé ji před časem zahlédli na Jindřichohradecku a následně v Želivi na Pelhřimovsku.

Podle policie není vyloučeno, že v případě Dětkovic by mohlo jít o tu samou šelmu. Zatím není známo, jak se šelma do přírody dostala. Policisté se domnívají, že patrně uprchla neznámému chovateli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme