Puma Maxík se našla. Má mírná zranění, lítaly po něm i kameny

Po více než 24 hodinách na útěku se policistům a pracovníkům zooparku Zvole povedlo najít ztracené mládě pumy Maxíka. Zvíře se ukrývalo u obce Vrané nad Vltavou u Prahy. Má za sebou ale rušný den, kdy po něm házeli i kameny.

Zvole Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mládě pumy. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

"Našel se zhruba 600 až 800 metrů vzdušnou čarou od zooparku ve Vraném nad Vltavou. Zavolala nám policie, kterou kontaktovali muži, kteří tam opravují silnici," popisuje pro iROZHLAS.cz vedoucí zooparku ve Zvoli Tomáš Machač, kde se puma našla.

Na místo dorazil do desíti minut, zvíře ale mezitím uteklo do sousední zahrady. Zde ho dopadli lasem a uspávací šipkou. Celkově trval odchyt přibližně 20 minut. 

Ze zooparku u Prahy utekla puma Maxík. Nesnažte se ji chytit, nabádá policie

Číst článek

Sedmiměsíční mládě pumy zmizelo kolem půlnoci z neděle na pondělí poté, co neznámý pachatel poškodil klec. Podle toho, co se při pátrání pracovníci zooparku dozvěděli, prožila puma rušný den.

Ještě v pondělí brzo ráno ji totiž poblíž zooparku zahlídl muž se psem, který po ní začal házet kameny. "Údajně Maxík zasyčel na jejich psa. To asi zasyčí každá kočka a chápu, že člověk se se lekne, ale vždy bych volil cestu bez násilí," popisuje Machač.

Kameny zvíře vyplašily a pátrání tak pokračovalo až do úterního rána. Podle Machače Maxíka sice hledali i v noci, dvacetikilovou šelmu ale v noci nebyla velká šance najít. 

Celkový fyzický stav zvířete je uspokojivý a menší poranění má zejména na drápech. Kdy se vrátí mezi návštěvníky, bude záviset zejména na Maxíkově psychickém stavu. Podle vedoucího zooparku totiž trpěl značným stresem a je otázkou, jak brzy se mu ho povede překonat.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme