Muž ze Zdounek tvrdil, že zahlédl pumu. Podle policie šířil poplašnou zprávu

Šestatřicetiletý muž ve středu večer na tísňovou linku 158 oznámil, že u Zdounek na Kroměřížsku spatřil pumu. Tvrdil, že zvíře také vyfotil. Policisté, kteří se oznámením zabývali, zjistili, že si zprávu o pohybu šelmy vymyslel. Stejnou fotografii, kterou chtěl muž výskyt pumy potvrdit, našli na internetu. Muž je podezřelý ze šíření poplašné zprávy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Zdounek na Kroměřížsku údajně muž spatřil pumu, hlášení si ale vymyslel. | Foto: Rene Rauschenberger | Zdroj: Fotobanka Pixabay CC0 Creative Commons

V případě odsouzení muži hrozí až tříleté vězení, řekla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Muž policii tvrdil, že pumu viděl při procházce se psem kolem 19. hodiny u kapličky nedaleko Zdounek a podařilo se mu ji vyfotografovat.

Pátrání po šelmě na jihu Čech. ‚Nám žádná nechybí. Policie tu byla už před 14 dny,‘ vzkazuje chovatelka

Číst článek

„Na základě těchto informací starosta vyhlásil upozornění pro občany v místním rozhlase. Morkovičtí policisté propátrali okolí Zdounek, ale šelmu nezahlédli. Zjišťovali také důvěryhodnost fotografií a poskytnutých informací. Fotografii následně dohledali na internetu. Muže proto ve čtvrtek ráno znovu vyslechli a on se přiznal k tomu, že si vše vymyslel,“ uvedla mluvčí.

V sobotu podle ní spatřil muž neznámé černošedé zvíře u Hoštic na Kroměřížsku. V prachu na polní cestě, po které se mělo pohybovat, ani v jejím okolí, policisté následně žádné stopy nenalezli.

Psí tlapka

Několik svědectví o výskytu pumy na Kroměřížsku přijala policie i v uplynulých dnech. Policie začátkem tohoto týdne prověřovala i stopy, které lidé objevili u ovocné školky v Litenčicích. Přivolaný veterinář zjistil, že jde o otisky tlap velkého psa.

Na Jindřichohradecku se volně pohybuje velká šelma, zřejmě puma. ‚Bezdůvodně neútočí,‘ tvrdí policie

Číst článek

V pondělí přijali policisté zprávu o možném výskytu pumy také z Dřínova. Místo, kde se mělo zvíře podle svědka pohybovat, v úterý prohledali, ani tam však žádné stopy neobjevili.

Ve třech zmíněných případech policie podle mluvčí zatím žádné protiprávní jednání neshledala. „Lidé se skutečně domnívali, že pumu nebo podobné zvíře viděli, nebyli si však jistí. V dobré víře to proto oznámili policii,“ řekla Kyšnerová.

Zprávy o možném výskytu velké kočkovité šelmy ve volném terénu v minulých týdnech přicházely i z Vyškovska, Pelhřimovska a Jindřichohradecka, ani tam se ji vypátrat nepodařilo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme