Ve Zvoli u Prahy utekla dospělá puma. Podle starosty chovatelé ‚zoufale běhají po lese a shánějí ji‘

Ze zooparku ve Zvoli u Prahy ve čtvrtek utekla dospělá puma. Lidé by se neměli zdržovat venku a neměli by chodit do blízkého lesa, řekl starosta obce Miroslav Stoklasa. Zoopark je ve Zvoli načerno, obec se snaží o jeho zrušení. Puma odtamtud utekla také loni v červenci.

Zvole (u Prahy) (Aktualizováno: 17:17 28. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: skeeze | Zdroj: Fotobanka Pixabay

„Kontaktoval jsem policii poté, co mi paní nahlásila, že ji potkala. V zoo mi chovatelé potvrdili, že ta puma utekla, teď běhají zoufale po lese a shánějí ji. Dal jsem upozornění pro občany na naše webové stránky a oslovuji sdělovací prostředky,“ řekl Stoklasa.

Ze zooparku u Prahy utekla puma Maxík. Nesnažte se ji chytit, nabádá policie

Číst článek

Puma utekla už loni v červenci. Podle ředitele zooparku Tomáše Machače tehdy neznámý pachatel poškodil v noci klec, ve které se šelma nacházela.

Podle Stoklasy stojí stavby a kotce v zooparku nelegálně, chovatel ale má povolení k chovu zvířat. Stavební úřad loni Machačovi nařídil stavby odstranit, což neučinil.

„Stavební úřad si pohrával s myšlenkou, že prodlouží lhůtu na odstranění o dva roky. Něčím to podmínkoval, chovatel nic z toho nesplnil. Na základě stížnosti na krajský úřad byl stavební úřad napomenut, že jedná nesprávně a že má přejít k odstranění těch staveb, že by zoo zanikla. Bohužel nic z toho se nestalo,“ řekl starosta.

K přežití pumy ve volné přírodě je podstatné, aby uměla lovit. Jestliže má schopnost lovu potravy, neměl by pro ni být problém přežít, protože lokalita, ve které se nyní pohybuje, je podobná přírodě severní Ameriky. Potravou by pro ni mohli být zajíci nebo i srny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme