Chovatelé stále nenašli pumu ze zooparku ve Zvoli u Prahy. V noci ji viděli u Březové-Oleška

Policisté společně s ošetřovateli druhý den pátrají po pumě ze zooparku ve Zvoli u Prahy. Dvouletý samec utekl z klece ve čtvrtek odpoledne chovateli při krmení.

Zvole u Prahy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Puma (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Podle starosty obce Miroslava Stoklasy lidé v noci pumu viděli, ale nepodařilo se jí odchytit.

Ve Zvoli u Prahy utekla dospělá puma. Podle starosty chovatelé ‚zoufale běhají po lese a shánějí ji‘

Číst článek

„Jsem zrovna na místě, s panem chovatelem projednáváme náš společný zájem o odchycení té pumy a její dostání zpět do klece. Podle jeho informací byla ta puma někdy ve dvě hodiny ráno viděna poblíž Březové-Oleška, ale nepodařilo se ji odchytit,“ řekl Radiožurnálu starosta.

I když je samec pumy plachý a neagresivní, lidé by se k němu neměli přibližovat. V případě, že ho potkají, by měli volat na linku 158.

Zoopark je ve Zvoli načerno. Chovatel má ale podle starosty obce povolení k chovu zvířat. Stavební úřad loni majiteli nařídil stavby odstranit. To se zatím ale nestalo. Veterináři uvedli, že možná budou řešit, jestli se nejedná o týrání zvířat.

Linda Nguyenová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme