Pátrání po uprchlé pumě ze Zvole je u konce. Po třech dnech se ji podařilo chytit

Speciální odchytová jednotka odchytla pumu, která uprchla ve čtvrtek ze soukromého zooparku ve Zvoli u Prahy. Zvíře uteklo chovateli z klece při krmení a přes tři dny se ukrývalo v lesích u Zvole.

Zvole Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Puma (ilustrační foto) | Foto: skeeze | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Podle starosty obce Miroslava Stoklasy (Jdeme dál) je zvíře v pořádku a uspané se převáží zpět do svého výběhu.

„My jsme se s nimi (členy speciálních jednotek - pozn. red.) potkali někdy v šest hodin. Oni ještě povečeřeli a říkali, že počkají, až se trochu setmí. Pak jeli na vytipované místo, kde by se puma mohla vyskytovat. Naštěstí se to povedlo velmi rychle,“ řekl Radiožurnálu Stoklasa.

Puma ze Zvole je pořád na útěku. ‚Nenechávejte děti bez dozoru,‘ varuje starosta

Číst článek

„Před několika minutami se podařilo uprchlou pumu uspat a zajistit. Bude vrácena do svého výběhu, a proto ruším veškerá opatření a doporučení. Tím však nekončí snaha o ukončení činnosti zoo na katastru obce,“ uvedl starosta večer na webu města.

Zoopark, ze kterého puma uprchla, je ve Zvoli načerno. Chovatel má sice podle starosty obce povolení k chovu zvířat, ale stavební úřad mu nařídil ať klece a další stavby odstraní, protože na ně nemá povolení.

Ze zooparku utekla puma také loni v červenci. Podle ředitele zooparku Tomáše Machače poškodil tehdy neznámý pachatel v noci klec, ve které se puma nacházela.

Stoklasa na webu také uvedl, že v souvislosti s útěkem pumy vyzval majitele, aby jako vstřícný a preventivní krok přesunul všechny své kočkovité šelmy mimo katastr Zvole do odpovídajícího zařízení.

Václav Vohlídal, jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme