Pumpa ze seznamu ČOI se bojí ztráty zákazníků. Jsme tam neprávem, říká obsluha

Seznam prodejců nekvalitních pohonných hmot poprvé zveřejnila na svém webu Česká obchodní inspekce (ČOI). Mezi desítkami pump je i čerpací stanice v Potštátu na Přerovsku. Nekvalitní nafta měla nižší bod vzplanutí a její majitel za to zaplatil desetitisícovou pokutou. Zatím nezaplatil ztrátou zákazníků, protože i dnes u něj tankovali. Přesto už o pár z nich přišel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tankování pohonných hmot | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Je dobře, že to zveřejňují, moc dobře, protože za naše peníze si musíme kupovat dobrý benzín. Už tu nenatankuju do svého auta,“ říká jeden z řidičů u čerpací stanice v Potštátu poté, co mu reportérka Českého rozhlasu oznámila, že právě tato pumpa se ocitla na seznamu ČOI.

Přehrát

00:00 / 00:00

U pumpy v Potštátu na Přerovsku natáčela reportérka Jana Zemková

Dalšího osloveného šoféra informace od dalších nákupů benzinu neodradila. „Je to jediné místo, kde můžeme tankovat. Další benzínka je až v Hranicích,“ vysvětluje.

Čerpací stanice na okraji Potštátu je malá, má pouze dva stojany. U jednoho mohou řidiči tankovat naftu, u druhého ještě benzin Natural. Vloni dostal provozovatel pumpy pokutu v nejnižší výši deseti tisíc korun za nekvalitní naftu.

Pavla Mazurová, která čerpací stanici obsluhuje, říká, v čem byla nafta špatná: „Oni napřed stáčí naftu a v kohoutku trochu zůstává, potom je bod vzplanutí vlastně menší. Ale na závadu auta to nemá žádný vliv.“

Pokutu i zveřejnění v seznamu proto považuje za nespravedlnost. „Není to naše chyba, že bychom s tím nějak manipulovali nebo se obohacovali na úkor zákazníků. Je to chyba dodavatele a jsme označeni tak, jako kdybychom chtěli poškodit zákazníky,“ dodává.

Jestli to bude mít vliv na počet zákazníků, Mazurová nedokáže odhadnout. „Ti, co tady tankují, tak se mohli opravdu přesvědčit, že prodáváme kvalitní palivo. Ať byly mrazy nebo bylo pěkně, nikdy tady neměli žádný problém s palivem, že by neodjeli nebo nenastartovali. Záleží na úsudku zákazníka, jestli se k nám vrátí,“ věří.

Martin Hromádka, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme