Původce požáru na diskotéce v Karviné obviněn

Policie pokračuje ve vyšetřování včerejší tragédie na diskotéce v Karviné. Kvůli požáru zemřela jedna žena a zraněno bylo 61 lidí. Krajský policejní rada dnes obvinil třicetiletého muže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

karvinská diskotéka | Foto: Drahoslav Ramík | Zdroj: ČTK

Mladý muž měl podle svědků zapálit zábavní pyrotechniku přímo mezi tanečníky. Následně začalo všude kolem hořet. Muž byl obviněn z trestného činu obecného ohrožení a policie navrhuje jeho vzetí do vazby.

Hasiči také zjišťují, do jaké míry byla dodržena bezpečnostní opatření, zejména únikové cesty. Pacienti byly včera převezeny na popáleninové centrum ostravské nemocnice. V současné chvíli jej jich tam leží dvacet, čtyři z nich na jednotce intenzívní péče a lékaři hodnotí jejich stav jako vážný.

Hořet na diskotéce začalo v sobotu kolem třetí hodiny ráno. V tu chvíli bylo na tanečním parketu asi 150 osob. Při požáru zahynula jedna žena. Šokovaní hosté tanečního klubu byli s popáleninami, zlomeninami a tržnými ranami převezeni do okolních nemocnic.

Jak řekl řídící důstojník karvinských hasičů Tomáš Blatoň, u návštěvníků se vůbec neprojevil pud sebezáchovy - místo aby utekli co nejdál, zůstali stát u vchodu a komplikovali tak práci hasičům i záchranářům. Ti se zprvu přes dav lidí vůbec nemohli ke zraněným dostat. Údajně fungoval jen jeden únikový východ, druhý byl uzavřen a hasiči ho museli rozbít sekerou.

Milan Kopp, Marika Táborská, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme