Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny:dub, buk, bříza, platan, ořešák, jírovec, vrba

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se v důsledku chladného počasí objevovalo v ovzduší jen málo pylu. Dominantním pylovým alergenem byl dub. Sezóna květu břízy již pomalu doznívá i ve vyšších polohách. V městských parcích kvetou stále platany. Postupně přibývá pylu jehličnanů, zvláště smrku, začíná přibývat také pylu borovice. Vedle těchto alergenů se v ovzduší objevoval pyl buku, ořešáku a vrby.

Pro nejbližší období lze očekávat spíše nižší množství pylových alergenů v ovzduší, které se bude ke konci týdne postupně zvyšovat. Dominantním alergenem bude ještě stále pyl dubu, v nižších polohách bude jeho koncentrace již klesat. Na stejné úrovni se udrží pyl jírovce a ořešáku, ve městech platanu. Pokvetou jehličnany - po smrku také borovice. Řepka olejka může vyvolávat alergické potíže pouze v těsné blízkosti kvetoucích polí. Množství pylu břízy se bude vytrvale snižovat. Postupně bude klesat také koncentrace pylu buku a vrby. Plnou sezónu trav očekáváme po 20. květnu.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme