Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny:dub, buk, bříza, platan, ořešák, jírovec, vrba

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se v důsledku chladného počasí objevovalo v ovzduší jen málo pylu. Dominantním pylovým alergenem byl dub. Sezóna květu břízy již pomalu doznívá i ve vyšších polohách. V městských parcích kvetou stále platany. Postupně přibývá pylu jehličnanů, zvláště smrku, začíná přibývat také pylu borovice. Vedle těchto alergenů se v ovzduší objevoval pyl buku, ořešáku a vrby.

Pro nejbližší období lze očekávat spíše nižší množství pylových alergenů v ovzduší, které se bude ke konci týdne postupně zvyšovat. Dominantním alergenem bude ještě stále pyl dubu, v nižších polohách bude jeho koncentrace již klesat. Na stejné úrovni se udrží pyl jírovce a ořešáku, ve městech platanu. Pokvetou jehličnany - po smrku také borovice. Řepka olejka může vyvolávat alergické potíže pouze v těsné blízkosti kvetoucích polí. Množství pylu břízy se bude vytrvale snižovat. Postupně bude klesat také koncentrace pylu buku a vrby. Plnou sezónu trav očekáváme po 20. květnu.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme