Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny:trávy, obiloviny, dub, řepka olejka, šťovík, jitrocel, borovice

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se celkové množství pylových alergenů v ovzduší drželo spíše na nižší úrovni. V nížinách se během víkendu rozběhla letošní pylová sezóna trav. Nově se objevila první pylová zrna černého bezu. Pozvolna přibývá pylu šťovíku a jitrocele, zvýšilo se množství spór vzdušných plísní, hlavně rodu Cladosporium. Na stejné úrovni se držela koncentrace pylu řepky olejky. Postupně doznívá sezóna dubu a borovice. Ostatní pylové alergeny stromů již nehrály pro alergiky žádnou roli.

Pro příští období bude jasně dominantním alergenem pyl trav a od druhé poloviny týdne také pyl obilovin, především žita. Postupně se bude zvyšovat množství pylu jitrocele, šťovíku a černého bezu, dlouhodobě bude narůstat koncentrace spór vzdušných plísní, zvláště při oteplení po dešti. Pyl řepky olejky se bude ještě stále držet na stejné úrovni. Postupně bude doznívat sezóna dubu.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme