Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny:trávy, obiloviny, šťovík, jitrocel, černý bez, lípa

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se v důsledku chladnějšího počasí a častějších srážek objevovalo v ovzduší spíše menší množství pylových zrn. Dominoval stále pyl trav a obilovin. Opět přibylo pylu šťovíku, jitrocele, černého bezu i kopřivy, zvýšilo se také množství spór vzdušných plísní, hlavně rodu Cladosporium. Řepka olejka už dokvétá. V teplejších oblastech začínají rozkvétat lípy, jejich pyl ale špatně létá vzduchem a padá na zem v těsné blízkosti kvetoucích stromů.

Pro příští období bude stále jasně dominantním alergenem pyl trav a obilovin. Předpokládané bouřky v první polovině týdne budou držet koncentraci pylu v ovzduší spíše na nižší úrovni, ve druhé polovině týdne se pravděpodobně množství pylu ve vzduchu zvýší. Vedle pylu trav se na alergických potížích může podílet také pyl jitrocele, šťovíku, černého bezu a lípy. Stále se bude zvyšovat koncentrace spór vzdušných plísní.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme