Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: trávy, šťovík, jitrocel, lípa, černý bez, pajasan

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se v ovzduší opět objevovalo poměrně značné množství pylových a plísňových alergenů. Dominoval stále pyl trav, koncentrace pylu šťovíku, jitrocele a lípy malolisté se držela na stejné úrovni. Přibylo pylu slabě alergizující kopřivy a rovněž málo alergizujícího pajasanu. Po celý týden byly velmi hojné spóry vzdušných plísní, hlavně rodu Cladosporium. Sezóna černého bezu již definitivně končí i ve středních polohách.

Pyl trav zůstane dominantním alergenem i v dalších dnech. V důsledku předpovídaného ochlazení a častějších dešťových srážek očekáváme celkové snížení koncentrace všech pylových alergenů v ovzduší. Vedle pylu trav se na alergických potížích může podílet také pyl jitrocele, šťovíku, lípy malolisté a spóry vzdušných plísní, hlavně rodů Cladosporium a Alternaria. Koncentrace spór těchto vzdušných plísní v ovzduší bude i nadále velmi vysoká.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme