Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: trávy, plísně, jitrocel, šťovík, merlíkovité, kopřivovité

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

Uplynulý týden přinesl celkové zvýšení koncentrace vzdušných alergenů. Největší výskyt vzdušných alergenů zaznamenala většina stanic v úterý 12.7. Ve složení pylových alergenů nedošlo k žádným podstatným změnám. Dominovaly stále trávy, hojná byla kopřiva, místy se objevila ojedinělá zrna vysoce agresivního pelyňku. Merlíkovité, jitrocel a šťovík se držely na stejné úrovni, sezóna lípy již pozvolna končí i ve vyšších polohách. Naopak sezóna plísní je stále na svém maximu, v ovzduší se objevovalo velké množství spór především Cladosporium a Alternaria.

Také v nejbližším období zůstanou trávy nejvýznamnějším alergenem, očekáváme středně vysokou až vysokou koncentraci tohoto alergenu v ovzduší v závislosti na počasí. V teplejších oblastech se může ojediněle objevovat pyl pelyňku, začátek hlavní sezóny očekáváme koncem července. Přibude pylu merlíkovitých, hojná bude stále kopřiva. Ostatní alergeny se budou vyskytovat v přibližně stejném počtu. Spóry plísní, především Cladosporium a Alternaria, se budou objevovat stále v obrovském množství.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme