Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: pelyněk, merlíkovité, plísně, trávy, kopřiva, šťovík, jitrocel

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu jsme zaznamenali jasný posun od letní nadvlády pylu trav k pozdně letnímu a podzimnímu kralování pylu plevelů. Ve druhé polovině týdne již totiž na řadě míst České republiky dosáhla koncentrace pylu pelyňku hodnot, kdy tento alergen může vyvolávat u vnímavých osob alergické potíže. Hojný byl rovněž pyl merlíkovitých. Naopak pylu trav opět ubylo, stejně tak pozvolna začíná ubývat pylu jitrocele a šťovíku. Z dalších alergenů byla velmi hojná málo alergizující kopřiva, ojediněle byla registrována pylová zrna kukuřice a chmele. Vzdušné plísně se na celém území naší republiky stále objevovaly v obrovském množství.

Pro nejbližší období předpokládáme další vzestup koncentrace pylu pelyňku. Sezóna květu tohoto agresivního plevele dosáhne vrcholu ve druhém srpnovém týdnu. Pylu trav, jitrocele a šťovíku bude vytrvale ubývat. Množství pylu merlíkovitých a kopřivy setrvá na stejné úrovni. Koncentrace spór vzdušných plísní bude i nadále vysoká. Začátek sezóny silně agresivní ambrózie očekáváme v polovině srpna.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme