Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: olše, líska, tis, topol, jasan

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

Letošní teplá zima zamotala hlavu nejen lyžařům, ale i rostlinám. První pylová zrna lísky a olše se začala objevovat v ovzduší už ve druhé polovině ledna, jejich koncentrace byla silně závislá na okamžité povětrnostní situaci. V současné době sezóna lísky a olše již doznívá, velmi hojná jsou pylová zrna minimálně alergizujícího tisu, pravidelně se začíná objevovat pyl topolu a jasanu.

Pro tento týden očekáváme nižší koncentraci pylových zrn olše, lísky, topolu a jasanu, a velké množství pylu tisu. V dalších dnech se bude množství pylu jasanu a topolu zvyšovat, tis se bude držet na stejné úrovni, množství pylu olše a lísky se bude na většině území dále snižovat. Začátek sezóny květu silně alergizující břízy očekáváme kolem 25. března.

Pylové zpravodajství uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu každý čtvrtek ráno po rozhovoru s meteorologem v 7.20 hodin.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme