Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: trávy, černý bez, šťovík, jitrocel, jírovec, akát, řepka

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu pokračovala pylová sezóna trav, množství těchto alergenů v ovzduší se pozvolna zvyšuje. Hojný byl ještě stále pyl málo alergizující borovice. Vedle těchto alergenů se v ovzduší objevoval v malém množství pyl černého bezu, řepky olejky, šťovíku, jitrocele, akátu a jírovce. Semena topolů, která poletují s bílým vatovitým chmýrem, alergie nevyvolávají, za potíže mohou nejspíše okem neviditelná pylová zrna trav.

Pro následující dny očekáváme - s výjimkou přechodných období bouřek a dešťových přeháněk v první polovině týdne - vysokou koncentraci pylu trav v ovzduší, a to včetně kulturních trav - obilovin, především žita. Postupně bude přibývat také pylu jitrocele, šťovíku a kopřivy, na alergických potížích se může rovněž podílet pyl černého bezu a jírovce. V blízkosti kvetoucích polí může vyvolávat potíže řepka olejka. Dlouhodobě bude narůstat koncentrace spór vzdušných plísní.

Pylové zpravodajství uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu každý čtvrtek ráno po rozhovoru s meteorologem v 7.20 hodin.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme