Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny: trávy, obiloviny, černý bez, šťovík, jitrocel, řepka

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu pokračovala plná pylová sezóna trav, postupně se přidávají také pylová zrna obilovin. Množství těchto alergenů v ovzduší bylo poměrně vysoké. Přibylo také pylu černého bezu a kopřivy. Vedle těchto alergenů se v ovzduší objevoval pyl řepky olejky, šťovíku a jitrocele. Borovice již dokvétají.

Pro následující dny očekáváme na základě předpovědi výrazného ochlazení pokles koncentrace všech pylových alergenů v ovzduší, koncem týdne se množství aeroalergenů začne opět zvyšovat. Dominovat bude stále pyl trav a obilovin, především žita. Na alergických potížích se může lokálně podílet pyl černého bezu, jitrocele a šťovíku. Pozvolna se bude zvyšovat množství pylu málo alergizující kopřivy. V blízkosti kvetoucích polí může vyvolávat potíže řepka olejka. Dlouhodobě bude narůstat koncentrace spór vzdušných plísní.

Pylové zpravodajství uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu každý čtvrtek ráno po rozhovoru s meteorologem v 7.20 hodin.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme