Pylové zpravodajství

Dnešní pylové zpravodajství je pro letošní rok poslední. V příštím roce bude Pylová informační služba České iniciativy pro astma opět poskytovat aktuální informace o stavu vzdušných alergenů. Zahájení předpokládáme v průběhu února/března 2009.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

Dominantní alergeny:
ambrózie, pelyněk, plísně, merlíkovité, kopřiva

Také v uplynulém týdnu pokračovala pylová sezóna ambrózie. Nejvyšších koncentrací v ovzduší dosahoval tento alergen v pondělí a v sobotu. Po zbytek týdne se objevovalo celkově jen menší množství pylových alergenů. Vedle pylu ambrózie mohl u přecitlivělých osob vyvolávat potíže ještě pyl merlíkovitých a spóry plísní. Ostatní aeroalergeny nepředstavovaly pro pylové alergiky větší nebezpečí.

Pylová sezóna pozvolna doznívá. Stále ještě pokračuje pylová sezóna ambrózie, ale je již za svým hlavním vrcholem, takže výraznější maxima neočekáváme. V nejbližším období předpokládáme nižší až středně vysokou koncentraci pylu ambrózie v ovzduší. Ostatní aeroalergeny již nebudou hrát pro alergiky významnější roli. Ambrózie se bude na jihovýchodě našeho území a v Polabí objevovat v ovzduší až do října, a to zvláště při jihovýchodním větru. Spóry plísní se v alergologicky významné koncentraci udrží v ovzduší rovněž až do října. Aktuální informace o stavu pylových alergenů v ovzduší je možno nalézt od jara do konce září také na Internetu na adrese www.pylovasluzba.cz

Pylové zpravodajství uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu přibližně od března do září každou středu v předpovědi počasí v Ranním Radiožurnálu v půl šesté a v půl deváté ráno.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme